Reprezentanci naszej szkoły na podium konkursu piosenki

Po eliminacjach szkolnych, o których pisaliśmy w maju, przyszedł czas na potwierdzenie umiejętności wokalnych naszych uczniów podczas Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. 8 czerwca 2018 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych spotkali się w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu, organizatora konkursu, by rywalizować w konkursie piosenki. W grupie szkół ponadgimnazjalnych w kategorii soliści, w której występowało 8 wokalistów, III miejsce zajęła Aleksandra Miziołek z kl. 1 T-A, która wykonała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. W kategorii zespoły/chóry, w której prezentowało się 5 zespołów I miejsce zajęły „Patriotki”, czyli zespół z klasy 1 LO-B, który wykonał piosenkę „Przysięga”. II miejsce jury przyznało zespołowi „Enigma”, czyli trójce uczniów z kl. 1 LO-A za wykonanie utworu „Ojczyzna”. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Smerecka, Eugeniusz Strycharski, Zbigniew Światlak doceniło również Grzegorza Redzisza z kl. 1 LO-B przyznając mu nagrodę specjalną za bardzo dobrą grę na akordeonie.