Finał VIII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

W dniach 28-30 maja br. w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. W. Zamoyskiego w Zakopanem miał miejsce finał VIII Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego. Uczniowie szkół czterech partnerskich powiatów: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego i świdnickiego, wyłonieni wcześniej w eliminacjach powiatowych rywalizowali w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej. W czteroosobowej drużynie z powiatu łowickiego znalazł się uczeń 2 LO-B – Piotr Workowski.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Pierwszego dnia goście zwiedzili słynną ulicę Zakopanego – Krupówki, a także Skocznię Narciarską, wieczorem skorzystali z dobrodziejstw Zakopiańskiego Aquaparku. Następnego dnia, po matematycznych zmaganiach, uczestnicy konkursu i opiekunowie poszli na górską wycieczkę. Kolejką górską dotarli na Kasprowy Wierch, po czym zeszli Doliną Gąsiennicową. Wycieczce przewodniczył Starosta Tatrzański Piotr Bąk. Wieczorem odbyło się spotkanie młodzieży, uroczysta kolacja góralska, podczas której gospodarze zaprezentowali swoim kolegom folklor i tradycje regionalne Podhala.