III miejsce oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym poświęconym Austrii

13 czerwca 2019 roku w siedzibie II LO w Łowiczu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dedykowanego zabytkom Austrii. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego. Organizatorem konkursu plastycznego „Österreich so nah – zabytki Austrii” było II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Łowiczu oraz Towarzystwo Polsko-Austriackie Oddział w Łowiczu. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Łowiczu. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów naszej szkoły – Natalia Stachurska z klasy 1 LO-A, Zuzanna Łasica z klasy 2 LO-A, Jakub Bliźniewski, Andżelika Karwat i Natalia Niźnik – wszyscy z klasy 1 T-D. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przestawiającej wybrany zabytek Austrii.

III miejsce w rywalizacji zajęła Natalia Stachurska, a Natalia Niźnik otrzymała wyróżnienie. Podczas uroczystości miało miejsce także wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Przypomnę, że pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła absolwentka naszej szkoły Małgorzata Mostowska. Na uroczystości obecni byli także pan wiceburmistrz Mariusz Siewiera oraz przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Austriackiego. Uroczystość uświetniły utwory muzyczne wykonywane przez reprezentantów Studia Muzycznego „Star” oraz inscenizacja w wykonaniu uczniów II LO związana z historią i kulturą Austrii.