Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

W dniach od 25 listopada do 17 grudnia 2019r. na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną – domach dziecka i rodzinach zastępczych.

Nasza młodzież nie zawiodła, każdy przyniósł tyle monet ile mógł w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie i może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

W tegorocznej jubileuszowej XX edycji akcji udało nam się zebrać: 1160,22 zł

Akcja ma również charakter konkursu. Zgodnie z regulaminem nagrodzone są szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. W naszym szkolnym rankingu najwięcej groszy zebrały następujące klasy:
I miejsce: klasa 2 T-B – 186,25 zł
II miejsce: klasa 3 LO-A – 138,50 zł
III miejsce: klasa 2 LO-A – 118,08 zł
IV miejsce: klasa 2 T-D – 100,52 zł

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za każdy grosik. Okazaliście wielkie serce i wrażliwość w zrozumieniu potrzeb opuszczonych dzieci.

Koordynatorką szkolnej akcji była pani Agnieszka Stępniewska z Samorządem Uczniowskim.