Podsumowanie akcji charytatywnych

W dniu 22 stycznia br. podsumowaliśmy dwie akcje charytatywne, które odbywały się na terenie naszej szkoły w I półroczu. Pierwszą z nich była zbiórka nakrętek plastikowych.

W projekcie „Zostań Super Zakrętakiem” realizowanym przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA” nasza szkoła uczestniczy od kilku lat. To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, wspiera podopiecznych hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń. Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika lub worka akcji, staje się cennym wkładem w spełnianiu marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

W sumie na rzecz stowarzyszenia przekazaliśmy ponad 150 kg nakrętek, w tym największą ilość zebrała klasa 1 T-A. Akcja podsumowywana jest sukcesywnie w każdym semestrze i ma charakter konkursu szkolnego.

Drugą inicjatywą, w którą włączyła się nasza szkoła była ogólnopolska akcja „Góra Grosza”, której celem było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i ich rodzin z terenu całej Polski. W sumie wartość zebranych groszy wyniosła 298,40 zł. W tej akcji największą górę „złotych monet” uzbierała klasa 4 T-C.

Ponadto w akcji „Góra Grosza” udział wzięły następujące klasy: 1 T-A, 1 T-B, 1 T-D, 1 LO-A, 2 T-A, 2 T-C, 2 T-D, 2 LO-A, 3 T-A, 3 LO-A, 3 LO-B, 4 T-B, 5 T-Ap.

Zwycięskim klasom serdecznie GRATULUJEMY!!! Dziękujemy całej społeczności szkolnej za połączenie sił w ww. przedsięwzięciach, które wywołują uśmiech niejednego dziecka.