W świecie polityków i celebrytów

Uczniowie klasy 1 LO-Ap ZSP nr 4 w Łowiczu zwiedzali Sejm RP oraz siedzibę TVP.

Przygodę w Warszawie młodzież rozpoczęła od zwiedzania Sejmu RP. Wędrując po kompleksie gmachów parlamentu, uczniowie dowiedzieli się, jakie funkcje spełnia ta instytucja, jak przebiega uchwalanie ustaw, na czym polega praca posła oraz jak kształtował się polski parlament na przestrzeni wieków. Weszli również w posiadanie mniej oficjalnej wiedzy, np. po co na terenie Sejmu są ule oraz co się dzieje z wyprodukowanym w nich miodem.

Warto dodać, że podczas zwiedzania, panowała w Sejmie atmosfera oczekiwania na zaplanowaną tego dnia wizytę prezydenta Francji Emanuela Macrona. W głównym holu gromadzili się dziennikarze, a zwiedzający mieli okazję poobserwować ich pracę.

Drugim etapem wycieczki była wizyta w TVP. Wędrówka przez studia telewizyjne, garderoby, rekwizytornie i pomieszczenia reżyserskie dostarczyła wszystkim wielu emocji. W studiu „Pytania na śniadanie” jeszcze unosił się zapach pieczonych bakłażanów i świeżego rozmarynu, które tego dnia serwował kucharz Józek Seelesto. W labiryncie korytarzy udało się spotkać Krzysztofa Rześniowieckiego – dziennikarza prowadzącego „Pytanie na śniadanie Bis, czyli co nas rozbawiło w tym tygodniu.” oraz sfotografować się z Justyną Ducką – aktorką grającą w „Koronie królów”, „Na dobre i na złe”, „Zakochani po uszy” i innych produkcjach filmowych. Uczniowie mieli okazję obserwować jak w studiu, w którym nagrywane są programy takie jak: „Jaka to melodia”, „Szansa na sukces”, „Koło fortuny”, powstaje mieszkanie do programu „Ziarno”. Niezwykle atrakcyjną niespodzianką dla zwiedzających był spacer po rynku średniowiecznego Krakowa – oczywiście na planie „Korony królów”.

Wszyscy uczestnicy uznali wyjazd za bardzo udany, oprócz wspaniałych wrażeń, przywieźli wiele zdjęć zrobionych w celebryckim stylu na telewizyjnych ściankach.