Drodzy Abiturienci!

Przeszło, minęło, nie wróci… Dzień wczorajszy, wszystkie minione dni i lata są już za nami. Rzeczywistość sprawiła, że przychodzi się nam żegnać wirtualnie, choć niezmiennie serdecznie. Szkoła średnia ma swoją szczególną magię, najprawdopodobniej z powodu młodzieńczych lat, które się w niej spędziło. To niejednokrotnie czas buntu i łagodności, satysfakcji i niedosytu, budowania i burzenia. To także czas przyjaźni na całe życie, wielkich miłości, podejmowania ważnych życiowych decyzji.

Po raz pierwszy kasztany, które lada moment zakwitną nie będą się kojarzyć z maturami. Dziwne to i smutne. „Nic wiecznego na świecie” – jak się okazuje…

Przed Wami egzamin, który nie na próżno nazwano egzaminem dojrzałości. Chcemy wierzyć, że złożycie go pomyślnie. Co dalej? Studia, życie… Wypełnijcie je miłością, przyjaźnią, nadzieją, nauką, pracą, wiarą, że to wszystko, z czym przychodzi się mierzyć ma sens.

Dziś kończy się pewien etap, niebawem zacznie się nowy rozdział. Pozostaje zawierzyć Poetce:
„Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie”.

W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu ukończyło 138 osób. Wiele z nich wyróżniało się wysokimi osiągnięciami w nauce i aktywnością społeczną.

Rada Pedagogiczna nagrodziła i wyróżniła następujących absolwentów.

Nagrody Honorowe otrzymali:

Nagroda im. profesora Wojciecha Kruka dla Najlepszego Absolwenta Liceum:
– Anna Majewska z kl. 3 LO-A

Nagroda im. dyrektora Aleksandra Wysockiego dla Najlepszego Absolwenta Technikum:
– Zuzanna Benda z kl. 4 T-C
– Dominika Karwat z kl. 4 T-C

Nagroda im. profesora Zdzisława Lelonkiewicza dla Najlepszego Sportowca:
– Natalia Okraska z kl. 3 LO-B
– Mateusz Szafarowicz z kl. 4 T-A

Na świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem (średnia ocen co najmniej 4,75) zapracowali:
– Anna Majewska z kl. 3 LO-A
– Julia Kołodziejczyk z kl. 3 LO-A
– Weronika Szeląg z kl. 3 LO-A
– Kornelia Kostrzewska z kl. 3 LO-B
– Patrycja Reczulska z kl. 3 LO-B
– Zuzanna Benda z kl. 4 T-C
– Dominika Karwat z kl. 4 TC

Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i średnią ocen co najmniej 4,5 otrzymali:
– Klaudia Wilińska z kl. 3 LO-A
– Patrycja Słomska z kl. 3 LO-A
– Natalia Cieślak z kl. 3 LO-B
– Monika Jurga z kl. 4 T-A
– Karolina Łysio z kl. 4 T-A
– Piotr Panek z kl. 4 T-D

Przyznano również wiele nagród za reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych i aktywność społeczną.
Wszystkim 138 abiturientom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i dalszych etapach kształcenia.