Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde – die Schweiz”

6 marca 2020 roku w Skierniewicach trzyosobowy zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Izabela Stefańska (2 LO-A), Alicja Owczarek (2 T-A) oraz Kamil Kołaczyñski (3 T-A) uczestniczył w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Konkurs co roku organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Odbywa się on pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Tegoroczna, 6. edycja dotyczyła wiadomości o Szwajcarii. Podczas tego etapu uczniowie odpowiadali na pytania zarówno w języku polskim jak i niemieckim zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat Szwajcarii. Uczestnicy losowali pytania z puli za jeden punkt (test do wyboru po polsku), dwa (test do wyboru po niemiecku) lub trzy (pytania otwarte po niemiecku). Nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy o Szwajcarii, niestety nie udało im się zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego. Warto jednak podkreślić, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a pytania niezwykle szczegółowe.

Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie i zachęcamy do rywalizacji w kolejnym roku.