Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Troje uczniów łowickiego Ekonomika: Magdalena Ciąpała i Artur Ciąpała z IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Arkadiusz Wieteska z Technikum nr 4 odebrali 23 kwietnia 2021 roku dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnieniem tym nagradzani są uczniowie z najwyższą średnią ocen uzyskaną w  poprzednim roku szkolnym. W imieniu Premiera stypendia wręczyła pani dyrektor Małgorzata Zielińska, a uroczystość odbyła się w budynku szkoły.

Oprócz tych wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć w konkursach przedmiotowych, stypendyści znajdują czas na różnorodne zainteresowania i pasje.

Oto, co mówią o sobie:

Arkadiusz Wieteska (tegoroczny maturzysta)

„Moje zainteresowania przede wszystkim skupiają się na historii (zwłaszcza tej związanej z tematyką wojskowości), co dało mi szansę odnosić sukcesy w konkursach historycznych.

Kolejną moją pasją jest sport, któremu poświęcam znaczną część wolnego czasu. Gram w łowickiej lidze futsalu, lubię pływanie na kajakach i chętnie biorę udział w spływach kajakowych organizowanych przez PTTK w Łowiczu, do których zachęciło mnie zajęcie pierwszego miejsca w zawodach kajakarskich na »PaTosferze« (Profilaktyka według Ekonomika). Aby utrzymać dobrą formę fizyczną, regularnie od trzech lat uprawiam trójbój siłowy.”

 

Artur Ciąpała (tegoroczny maturzysta)

„W szkole najchętniej uczyłem się języka angielskiego, fizyki, informatyki i matematyki. Z tymi przedmiotami wiążę swoje plany na przyszłość, a przede wszystkim zależy mi na dalszym rozwoju pod względem komunikacji językowej (np. wyrobienie międzynarodowego certyfikatu językowego) oraz podjęciu studiów wyższych związanych z przedmiotami, które realizowałem w szkole na poziomie rozszerzonym.

Moje pozaszkolne pasje to: lekkoatletyka, nowe technologie, elektronika, lektura ciekawych książek, wiedza ogólna (fakty i ciekawostki o różnej tematyce), podróże zagraniczne, filmy i seriale o różnym przekroju gatunkowym.”

 

Magdalena Ciąpała (uczennica drugiej klasy)

„Najbardziej ze wszystkich przedmiotów lubię matematykę. Podoba mi się w niej to, że jest bardzo dokładna i konkretna, co łączy ją oczywiście z innymi przedmiotami ścisłymi. Masz zrobić wszystko tak, aby wynik był prawidłowy, zadowalał cię, nigdy nie ma niczego pomiędzy, otrzymujesz plus albo minus. Do tej zasady staram się stosować również w codziennym życiu. Jeśli się w coś angażuję, robię to z całego serca i z maksymalnym wysiłkiem. Dzisiaj jeszcze nie wiem, co chciałabym robić w przyszłości, dlatego nie chcę zamknąć sobie żadnej drogi w trakcie edukacji szkolnej. Jedyne, czego jestem pewna to to, że potrzebuję wyzwań, ponieważ im trudniejsze zadanie, tym większa satysfakcja po jego wykonaniu. Mimo że jestem typowym »ścisłowcem«, moją pasją jest teatr (głównie musicale), muzyka i książki. Chociaż aktualnie wydaje się być to odległym marzeniem, chciałabym, aby kiedyś teatr stał się czymś, co mogłabym współtworzyć, nieważne gdzie – na scenie czy na backstage’u, tam dzieje się po prostu magia, którą chciałabym pokazać innym.”