Za nami Salon Maturzystów on-line

29 września uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w „Łódzkim i Świętokrzyskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2020”. Wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury z przedmiotów obowiązkowych oraz geografii i języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oglądali w wirtualnej przestrzeni. Zapoznali się z zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki studiów w 2021 roku. Dowiedzieli się, jak szukać informacji, aby dokonać właściwego wyboru drogi dalszego kształcenia. Nie zabrakło porad z zakresu gospodarowania czasem w trakcie przygotowań do egzaminu dojrzałości i wskazówek dotyczących radzenia sobie ze stresem. Młodzież odwiedziła również wirtualne stoiska wyższych uczelni. Zarejestrowani uczestnicy Salonu mają dostęp do „Informatora dla Maturzystów 2021” w formie e-booka. Fundacja „Perspektywy” zaprosiła ponadto młodzież na specjalny webinar, w czasie którego maturzyści zapoznali się ze specyfiką współczesnego rynku pracy i zawodach przyszłości.

Osobom, które chcą jeszcze raz zapoznać się z wykładami lub z różnych przyczyn nie mogły brać udziału w Salonie polecamy powtórki na youtube: