Ogólnopolski „Multitest” on-line – geografia

23 października 2020 r. odbył się w naszej szkole, w formie zdalnej, Ogólnopolski Konkurs „MULTITEST” z geografii, którego organizatorem było Warszawskie Centrum Edukacji Szkolnej. Celem konkursu było sprawdzenie i poszerzenie wiedzy geograficznej uczniów, urozmaicenie zajęć z tego przedmiotu oraz zachęcenie młodzieży do rozwijania zainteresowań geograficznych.

28 uczniów z klasy 2 LO-Ag i jeden uczeń z klasy 2 LO-Bg zmagało się w czasie 60 minut z 26 zadaniami, do których podane były cztery warianty odpowiedzi. Aby uczestnikom utrudnić zmagania konkursowe organizatorzy założyli, że prawidłowa odpowiedź mogła być jedna, dwie, trzy, cztery bądź żadna.

Ogólnopolskie konkursy geograficzne cieszą się dużą popularnością wśród naszej młodzieży, czego dowodem jest fakt, że nawet podczas nauki zdalnej chętnie się w nie angażują.

Wyniki testu poznamy 14 grudnia br. Każdy z uczestników konkursu, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania, a dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszej młodzieży!

Koordynatorką konkursu była nauczycielka geografii – pani Agnieszka Stępniewska.