11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

W ramach Święta Niepodległości, zamiast tradycyjnego apelu szkolnego, uczniowie klas 2 LO-Ag i 2 LO-Bg przygotowali prezentacje multimedialne. Ta forma obchodów tego ważnego dla Polaków dnia spotkała się z szerokim odzewem. Młodzież w bardzo interesujący sposób przedstawiła okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. W pracach zostały uwzględnione najważniejsze treści i postacie związane z walką o wolność naszej Ojczyzny.

Najciekawsza prezentacja, wyłoniona przez komisję konkursową, zostanie przedstawiona w każdej klasie na zajęciach z wychowawcą.

Rywalizację wygrała grupa uczniów kl. 2 LO-Ag w składzie: Dawid Brzózka, Adam Szymczak, Kamil Furmańczyk i Mateusz Skowroński.

Pani Anna Słomska przygotowała także interaktywny quiz: „Niepodległościowy escape room”, do odwiedzenia którego zaprasza poprzez link na platformie Teams lub w poczcie dziennika elektronicznego.