Światowy Dzień Ziemi w Ekonomiku

Dla uczczenia Światowego Dnia Ziemi 2021, uczniowie klas 1 LO-A, 1 T-B, 1 LO-B, 1 T-C, 2 T-Bp, 2 LO-Ap, 2 LO-Bp, 2 T-Bg oraz 3 T-C i 3 T-A przygotowali prezentacje multimedialne, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

Tegorocznym motywem przewodnim święta jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Młodzież w  interesujący sposób ukazała, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i przedstawiła proste sposoby, dzięki którym każdy z nas może zadbać o Matkę Ziemię.

Najciekawszą prezentację przygotowała uczennica klasy 1 LO-A – Zuzanna Bryk.

W ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Ziemi jej praca zostanie zaprezentowana uczniom na zajęciach z wychowawcą, a pokaz uzupełni film pt.: „6 prostych sposobów jak używać mniej plastiku”, nakręcony przez znaną podróżniczkę, p. Beatę Pawlikowską.