Udział uczniów ZSP nr 4 w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

W piątek 20 listopada br. odbyły się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu zawody I stopnia V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, której organizatorem jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

W etapie szkolnym siedmiu uczniów z klasy trzeciej i czwartej, kształcących się w zawodzie technik spedytor, zmagało się z 30 pytaniami jednokrotnego wyboru. Zawody miały przebieg stacjonarny, a przykładowe pytania, na które młodzież musiała odpowiedzieć to m.in.:
• Jakie zmiany wprowadzono w Incoterms 2020?
• Czym zajmuje się dział przesyłek FCL w firmie spedycyjnej?
• Czego dotyczy efekt Forrestera?
• Co jest ideą reengineering’u procesów logistycznych?
• Co oznacza angielski skrót WMS w terminologii logistycznej?
• Jaki jest limit odpowiedzialności przewoźnika lotniczego za szkodę w transporcie lotniczym za 1 kilogram wagi brutto przesyłki brakującej lub uszkodzonej?
• W jakim mieście europejskim funkcjonuje w pełni wdrożony system Mobility-as-a-Service?

Informacje o zakwalifikowaniu się uczestników do II etapu zostanie przekazana przez Komitet Główny Olimpiady do 4 grudnia 2020 r.