Poznaj tajemnice lotniska!

25 listopada br. uczniowie klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik spedytor uczestniczyli w zorganizowanej przez wychowawcę wycieczce na lotnisko w Łodzi. W czasie zwiedzania Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta młodzież przeszła kontrolę bezpieczeństwa i poznała specyfikę pracy Lotniskowej Straży Pożarnej.

Uczniowie w hangarze szkoły lotniczej Bartolini mogli zobaczyć z bliska nowoczesne i bezpieczne samoloty produkowane przez firmę Tecnam, na których przyszli adepci lotnictwa odbywają kursy. W trakcie oglądania lotniska młodzież odbyła przejażdżkę lotniskowym autobusem, w czasie której miała okazję zobaczyć lądowanie samolotu.

Największe zainteresowanie przyszłych spedytorów wzbudził działający od 2012 roku dział cargo. Podstawowym profilem działalności LCJ CARGO jest kompleksowa obsługa przesyłek lotniczych. LCJ CARGO jest w pełni certyfikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego agentem handlingowym, a jego pracownicy posiadają uprawnienia do obsługi przesyłek niebezpiecznych. Uczniowie widzieli urządzenia do skanowania spaletyzowanych ładunków, wózki widłowe, specjalistyczne metalowe palety lotnicze oraz stelaż pod palety i kontenery lotnicze z rolkami tocznymi.