Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klas 2 LO-Ag, 2 LO-Ap, 2 LO-Bg i 2 LO-Bp przygotowali prezentacje multimedialne, upamiętniające bohaterów podziemia antykomunistycznego. Młodzież w bardzo interesujący sposób przedstawiła postacie Żołnierzy Wyklętych, ich tragiczne losy oraz prześladowania, których doświadczyli w powojennej Polsce Ludowej.

Najbardziej interesującą prezentację przygotowała grupa uczennic z kl. 2 LO-Ag w składzie: Patrycja Wojda, Wiktoria Wojda, Dominika Jaros i Aleksandra Płacheta.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły na zajęciach z wychowawcą zapoznają się z okolicznościowym listem Prezydenta RP oraz z wybraną przez szkolną komisję konkursową prezentacją.

Z kolei na lekcjach historii oraz historii i społeczeństwa młodzież wysłucha koncertu pt.: „Młodzi Niezłomnym”, przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.