Spedycyjna lekcja integracji

Piękna pogoda inspiruje do wycieczek, nie tylko tych dalekich ale i tych bliższych. Takie właśnie sprzyjające warunki wykorzystała klasa 2 T-Bp (technik spedytor) wraz z wychowawcą na wycieczkę do Lasku Miejskiego połączoną z odwiedzeniem miejsca, w którym Inspekcja Transportu Drogowego sprawdza za pomocą specjalnej wagi ciężar poruszających się w okolicach Łowicza pojazdów, ich stan techniczny, dokumenty i czas pracy kierowców. Uczestnicy mogli przyjrzeć się pracy inspektorów, uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zapoznać się w praktyce ze stosowanymi urządzeniami, np. do analizy spalin, sprawdzania masy i wymiarów pojazdów oraz badania trzeźwości kierujących. Poza tym zdobyli wiedzę dotyczącą budowy i funkcji tachografu cyfrowego, mocowania ładunków, budowy i eksploatacji pojazdów oraz czynności kontrolnych. Po tej części, w ramach reintegracji uczniów, odbyło się ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i zajęciami rekreacyjnymi na świeżym powietrzu.