Łódź – jakiej nie znamy!

30 października 2023 roku młodzież łowickiego Ekonomika wybrała się do Łodzi. W ramach integracji klas pierwszych, uczniowie wraz z wychowawcami pojechali do kina na najnowszy film Jakuba Michalczuka „Miało Cię nie być”. Dobra gra aktorów, aktualne tematy międzypokoleniowe i znakomite zdjęcia Macieja Rytera to niektóre atuty obejrzanego seansu filmowego.

Jednak to nie był koniec wycieczki pierwszoklasistów. Drugim punktem programu okazał się spacer po Łodzi. Razem z przewodnikiem PTTK uczniowie zwiedzili Księży Młyn oraz poznali zabudowę dawnej przemysłowej Łodzi Karola Scheiblera. Dzięki przychylności jesiennej aury pogodowej młodzież miała możliwość zobaczyć budynki fabryczne (przędzalnię, magazyny), famuły (domy robotnicze), szkołę, remizę straży ogniowej, szpital, a przede wszystkim rezydencję dawnych właścicieli.

Ten ciekawy dzień okazał się dla wszystkich niezapomnianą przygodą łączącą przeszłość, teraźniejszość i chyba nawet przyszłość!