Jesienne spotkanie z Płockiem

Słoneczna i iście letnia aura towarzyszyła uczniom klasy 2 T-E oraz 3 LO-B, którzy 3 października 2023 wyjechali wraz z opiekunami panią Lena Otczyk-Kosmalską, Moniką Pilichowską, Ewa Ryfą i panem Jackiem Romsickim na wycieczkę. Celem podróży był Płock – historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079–1138. Uczestnicy zwiedzali najważniejsze zabytki miasta, wsłuchując się w interesujące opowieści miejscowego przewodnika .

W programie wycieczki znalazły się najważniejsze wizytówki miasta. Najpierw grupa dotarła na Wzgórze Tumskie, czyli 53-metrowe wzniesienie stanowiące doskonały punkt widokowy , na którym znajduje się Bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia NMP konsekrowana w 1144 r. Następnym punktem był Stary Rynek ze znajdującym się Ratuszem, który powstał w stylu klasycystycznym w latach 1824-1825. Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Mazowieckim, gdzie oglądać można między innymi wnętrza mieszczańskie w stylu secesyjnym oraz największą wystawę stałą w Polsce prezentującą art déco, a także ekspozycję przedstawiającą słynnych płocczan i osoby związane z miastem.

Ostatnim punktem wycieczki był spacer po bulwarze nad Wisłą i molo usytuowanym na Wiśle o długości niemal 358 metrów.

Następnie zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie oraz nauczyciele udali się w podróż powrotną do domu.