Wycieczka do Szwecji

W dniach 6-8 czerwca dwie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Szwecji. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Gdańsk. Odwiedzili Westerplatte, Muzeum Solidarności ECS i Kościół Mariacki. Drugiego dnia, po spokojnej nocy na promie, mogli podziwiać piękne krajobrazy Olandii i przejechać najdłuższym mostem na wyspach. Zwiedzili Kalmar i Karlskrone. Byli w cudownym Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie mogli przez chwilę poczuć się jak marynarze w łodziach podwodnych. Spacerując z przewodnikiem szwedzkimi ulicami uczniowie podziwiali skandynawska kulturę. Niektórzy mieli okazję porozmawiać z przechodniami w języku szwedzkim.

W powrotnej drodze udali się do Sopotu, gdzie mogli obejrzeć piękno Bałtyku z sopockiego mola.

Podczas całej wyprawy panowała piękna pogoda i miła atmosfera. Wszyscy szczęśliwi, pełni nowych wrażeń i doświadczeń wrócili do domu.