Wyjątkowa lekcja anatomii

Dnia 3.12.2018 r. klasa 3 LO-B odwiedziła wystawę Body Worlds w Warszawie. Na ekspozycji zaprezentowano autentyczne ludzkie narządy, które zostały utrwalone metodą plastynacji, polegającej na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów (potrzebnych do rozwoju bakterii gnilnych) i nasyceniu ich odpowiednimi polimerami, co powoduje zatrzymanie ich rozkładu, zachowany zostaje jednak ich kształt i kolor. Młodzież mogła odkrywać tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego ciała poprzez obserwacje eksponatów i prezentacje multimedialne. Zwiedzający mieli możliwość poznania zmian w organizmie od poczęcia aż po jesień życia. Można było poznać budowę ludzkiego serca, płuc, narządów układu pokarmowego, mózgu, zaobserwować zmiany patologiczne. Na uwagę zasługiwały eksponaty, których muskulatura została utrwalona w czasie ruchu np. hokeisty, koszykarza. Była to więc praktyczna i ciekawa nauka anatomii.