Ogólnopolski Konkurs „Turbolandeskunde”

W dniu 6 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole I etap VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Tegoroczny konkurs poświęcony był wiadomościom na temat Szwajcarii. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Etap szkolny cieszył się wśród młodzieży bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 42 uczniów, którzy pracowali w trzyosobowych zespołach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, zawierającego pytania zamknięte oraz otwarte na temat m. in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

W roku szkolnym 2019/2020 pytania sprawdzały wiedzę na temat Szwajcarii. Zespół w składzie Izabela Stefańska z klasy 2 LO-A, Alicja Owczarek z klasy 2 T-A oraz Kamil Kołaczyński z klasy 3 T-A będą reprezentować szkołę w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w dniu 6 marca 2020 roku.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.