Uczennica Ekonomika wygrała powiatowy konkurs historyczny „Ziemia Łowicka – Nasza Mała Ojczyzna”

Historia Łowicza i Ziemi Łowickiej w latach 1136-1793 była tematem konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego. W turnieju zorganizowanym przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu wzięło udział 9 uczniów z trzech łowickich szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4. Młodzież rywalizowała 4 grudnia 2020 roku w murach „Ekonomika”. Największą wiedzą z zakresu historii regionalnej wykazała się Magdalena Ciąpała, uczennica ZSP nr 4, drugie miejsce zajął Marcin Kosiorek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu, a trzecie Mateusz Łysio reprezentujący łowicki Ekonomik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i cieszymy się, że młodzież chce poznawać historię regionu, w którym mieszka.

Zwycięzcy, z rąk pani Małgorzaty Zielińskiej – dyrektor ZSP nr 4, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – pamiątkowe, łowickie gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łowiczu.