„Geo – Planeta” PLUS – ogólnopolski konkurs geograficzny w Ekonomiku

10 marca br. pięcioro uczniów z klas: 1 LO-A, 2 T-Bp, 2 T-Ap i 3 T-A wzięło udział w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu geograficznego „Geo – Planeta” PLUS w kategorii „Żak”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” z Grodziska Mazowieckiego. Test, z którym zmagali się uczniowie, powstał przy współpracy merytorycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła geografii Polski, a konkretnie Bałtyku i jego pobrzeża.

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu online, składającego się z 25 pytań zamkniętych obejmujących ww. tematykę oraz jednego pytania opisowego dotyczącego walorów turystycznych Bałtyku.

Wynik konkursu będzie znany do końca kwietnia 2021 r. Życzymy wszystkim uczniom jak najlepszych rezultatów, gdyż na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu na etapie szkolnym była nauczycielka geografii w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu, pani Emilia Jędrzejewska.