„Zakręcona” akcja w Ekonomiku

W marcu 2021 roku uczniowie i wychowawcy klas I – III Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu przystąpili do projektu „Zostań Super Zakrętakiem” realizowanego przez Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA. To ekologiczne przedsięwzięcie ma na celu segregację odpadów w postaci zbiórki zakrętek. Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika lub worka akcji “Zostań Super Zakrętakiem” staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń podopiecznych łódzkiego Hospicjum, które dzięki pozyskanym w ten sposób funduszom zapewnia m.in. całodobową opiekę lekarską, rehabilitacyjną, pedagogiczną, psychologiczną, a także sprzęt do oddychania.

Zbiórka będzie trwała do końca listopada 2021 roku, kiedy to nastąpi rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na największą ilość zebranych zakrętek w każdej z klas. Akcja ma charakter proekologiczny, gdyż w ten sposób kształtuje wśród młodzieży nawyk rozważnego gospodarowania odpadami, a jednocześnie pokazuje, jak w prosty sposób można pomagać innym.

Koordynatorką konkursu oraz akcji ekologicznej na terenie szkoły jest nauczycielka geografii, pani Emilia Jędrzejewska.

Plakat pochodzi ze strony: lupkowo.org