Dzień bez plecaka

Piątek, 25 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego był „Dniem bez plecaka”.

Tego dnia zamiast do tradycyjnych plecaków uczniowie zapakowali książki i zeszyty w przeróżne „pojemniki”. Inwencji i pomysłowości uczniom nie zabrakło. Na szkolnych korytarzach pojawiły się koszyki, skrzynki, wózki dla lalek, łopata do śniegu, pojemniki na ciasto, latarenki a nawet taczka.

Kreatywność młodzieży uwidoczniła się także na lekcjach angielskiego. Zadaniem uczniów klasy 1 LO-A i 3 LO-Bp było przekonanie innych do swoich wyborów. Prezentując plusy i minusy noszenia książek w doniczce, futerale na skrzypce i namiocie, koszyku, koszu na śmieci czy poduszce uczniowie doskonalili zdolności właściwej argumentacji. Metoda uczenia języka w tzw. real life situations okazała się bardzo skuteczna, ponieważ uczniowie zainteresowani tematem chętnie zaangażowali się w zadanie, wykazali się dużą pomysłowością, z zapałem wyszukiwali słówka potrzebne do wykonania ćwiczenia i tym samym poszerzali swoje kompetencje językowe.

Akcja przyniosła wiele radości i ubarwiła codzienność szkolną.