Szekspir na wesoło

Dzisiaj nie każdy rozumie sztuki Szekspira, a jednak można zakochać się w klasycznych dziełach mistrza. 13 czerwca 2022 roku klasy 1 LO-B i 1 T-B miały okazję zapoznać się z nowoczesną wersją przedstawienia, pt. „Dzieła wszystkie Szekspira” w reżyserii Włodzimierza Kaczkowskiego. Teatr Scena Współczesna w Warszawie zaproponował młodym widzom zupełnie odmienny i oryginalny przekaz dzieł dramaturga ze Stratfordu. Aktorzy, prowokując widzów, bawili publiczność znanymi cytatami i streszczeniami fabuł „Romea i Julii”, „Otella”, „Makbeta”, „Juliusza Cezara”, „Hamleta” i innych dzieł angielskiego dramatopisarza. Znakomita gra aktorska Łukasza Mateckiego, Bartosza Głogowskiego i Jarosława Domina spowodowała, że młodzi ludzie wyszli z teatru zauroczeni nowoczesną formułą adaptacji teatralnej dzieł klasyka angielskiej literatury. Na pewno to nie pierwsze i nie ostatnie spotkanie młodzieży z Melpomeną.