„Dobra zmiana” w teatrze

22 lutego 2024 roku uczniowie klasy 3 T-B udali się na wycieczkę do Łodzi. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt: „Dobra zmiana” w Teatrze Powszechnym.

Sztuka w reżyserii Jakuba Przebindowskiego to kolejna odsłona komediowego cyklu, którego bohaterką jest pomoc domowa Nadia. Spektakl rozgrywa się w łódzkich realiach – przyglądamy się zamożnym mieszkańcom przestronnych apartamentów wypełnionych nowoczesnym designem i dziełami sztuki współczesnej. Fabuła skłania nas do refleksji – ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Jak zrobić interes życia? Co, jeśli nasz misterny plan okaże się niedoskonały? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy?

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej, która została przeprowadzona przez aktora grającego rolę Nadii – Arkadiusza Wójcika.