Olimpus 2023 sesja wiosenna

W dniach 30 i 31 marca br. uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w popularnej, cieszącej się dużym zainteresowaniem Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej „OLIMPUS”, która co roku przyciąga dużą liczbę naszej młodzieży. Celem olimpiady było rozszerzenie programu nauczania, uatrakcyjnienie obowiązkowych zajęć, a także ocena poziomu wiedzy uczniów przez zewnętrzne źródło.

W tegorocznej sesji wiosennej 66 osób z klas 1 LO-A, 2 LO-A, 2 LO-B, 3 LO-A, 3 LO-B rozwiązywało test wielokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań, który został przygotowany przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. W pytaniach wykorzystano zakres wiedzy i umiejętności wynikający z podstawy programu nauczania geografii z ubiegłych lat nauki szkolnej oraz zagadnień powtórzeniowych obejmujących podstawy programowe z klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły ponadpodstawowej.

Wyniki ogólnopolskich zmagań geograficznych naszych licealistów poznamy w maju br.

Wszystkim życzymy sukcesów i dziękujemy za tak aktywny udział!