Teatr w szkole – odsłona druga

We wtorek, 24.05.2022 r. klasa 3 T-Ap po raz kolejny uczestniczyła w spektaklu on-line. Tym razem Teatr Powszechny w Łodzi przygotował sztukę pt. „Otagowani”, a głównym tematem spektaklu był hejt, który jest poważnym problemem współczesnych czasów. Przedstawiana historia jest tylko pretekstem do powiedzenia o dużo szerszym zjawisku nakręcania mechanizmu przemocy – o bezwzględności, brutalności, zaniku ludzkich odruchów, braku empatii, czyli o wszystkim tym, co przychodzi nam coraz łatwiej w anonimowej rzeczywistości Internetu, kiedy kilkoma kliknięciami możemy upokorzyć, a nawet zniszczyć człowieka. Dzięki warsztatom prowadzonym przez Andrzeja Jakubasa, który współprowadził je z psychologiem, uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich refleksji na temat omawiamy w spektaklu, a także na zajęcie stanowiska w tej sprawie. Ułatwiają one otwarcie umysłu na przekaz i możliwość swobodnej rozmowy na trudne tematy. Spektakl daje nadzieję i wiarę w to, że w sieci nikt nie jest bezkarny, a hejterzy będą rozliczeni z tego, co robią i zostaną ukarani.