Teatr w szkole

Dzięki inicjatywie Teatru Powszechnego w Łodzi młodzież naszej szkoły ma okazję zobaczyć spektakle teatralne on-line. Klasa 3 T-Ap z wychowawcą Bożeną Sztelą-Ziółkowską uczestniczyła w pierwszym spektaklu pt. „Impreza” w dniu 27 kwietnia 2022 r. Po spektaklu uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących problematyki przedstawienia. Kolejne spotkanie z teatrem w szkole zostało zaplanowane na 23 maja. Będzie to sztuka pt. „Otagowani”.

Uczniowie przyjęli tę formę kontaktu ze sztuką teatralną entuzjastycznie. Przede wszystkim dlatego, że przedmiotem spektakli są trudne, współczesne problemy ludzi młodych, najczęściej pomijane w codziennych kontaktach z bliskimi, np. komunikacja międzypokoleniowa, a właściwie jej brak. Warsztaty po przedstawieniu są sposobem, by zrozumieć mechanizmy zachowań, a jednocześnie otworzyć się na przekaz, na poruszenie tematów trudnych, ale bardzo ważnych dla młodego człowieka. Po pierwszym przedstawieniu pojawiła się refleksja, że ten spektakl koniecznie powinni zobaczyć także rodzice.