„Patriotyzm wczoraj i dziś” – debata międzyszkolna

15 listopada nasza szkoła gościła ekspertów i młodzież szkół ponadgimnazjalnych Łowicza na debacie nt. „Patriotyzm wczoraj i dziś”. Wśród zaproszonych gości byli: Marek Wojtylak – kierownik łowickiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie, Marzena Kozanecka-Zwierz – dyrektor łowickiego muzeum, Wojciech Waligórski – redaktor naczelny „Nowego Łowiczanina”, Piotr Wysocki – dr historii oraz Krystian Cipiński – samorządowiec (obaj absolwenci naszej szkoły), którzy odpowiadali na liczne i dociekliwe pytania uczniów. Debata upamiętniła Jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i pozwoliła młodzieży na refleksję nad własną postawą współczesnego Polaka – patrioty i jego powinności wobec Ojczyzny.