Finał konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”

We wtorek 6 listopada uczniowie nasze szkoły Anna Majewska, Adrian Wiśniewski z klasy 2 LO-A i Arkadiusz Wieteska z klasy 2 T-C wyruszyli do Bukowiny Tatrzańskiej na finał konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”, w którym reprezentowali Powiat Łowicki.

Wieczorem na uroczystej kolacji odbyło się spotkanie uczestników konkursu (finalistów) i zaproszonych gości z władzami powiatu i gmin.

Następnego dnia odbył się finał konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.

Po obiedzie wyruszyliśmy do Zakopanego.

W czwartek odbyły się powiatowe obchody 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

Rozpoczęły się one od odśpiewania Hymnu państwowego i odsłonięcia odnowionej tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego na Wierchu Olczańskim 28 w Bukowinie Tatrzańskiej.

Następnie uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny. Tam odbył się apel poległych i salwa honorowa Kompanii Reprezentacyjnej I Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Po złożeniu wiązanek kwiatów na grobach nieznanych oficerów i przewodnika rozstrzelanych przez Niemców w 1940 oraz symbolicznego grobu Bukowian, uczestników I i II Wojny Światowej odbyła się Msza Święta z wojskową asystą w Kościele Parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.