Nasze kandydatki do Stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego

Prezentujemy  nasze kandydatki do Stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.

Weronika Łąpieś jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W 2016 roku zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych oraz III w eliminacjach rejonowych i brała udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim. W 2017 roku zajęła I miejsce zarówno w powiatowych jak i rejonowych eliminacjach i awansowała do etapu wojewódzkiego. W roku szkolnym 2016/2017zajęła II miejsce w szkolnym konkursie z zakresu ochrony środowiska. Swoje uzdolnienia recytatorskie chętnie prezentuje podczas uroczystości szkolnych (Jasełka, 110-lecie szkoły, okolicznościowe akademie i apele szkolne). Uczennica ogromną ilość czasu wolnego poświęca na działania zarówno na rzecz szkoły jak i środowiska lokalnego. Już od pierwszej klasy aktywnie działa w bibliotece szkolnej. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką wielu akcji promujących książkę i czytelnictwo: “Książka miesiąca”, “Głośne czytanie w bibliotece”, “Randka w ciemno z książką”, spotkania autorskie, warsztaty dziennikarskie i inne. Relacje z tych wydarzeń opisuje i zamieszcza na blogu biblioteki. Redaguje też artykuły o sportowych osiągnięciach uczniów naszej szkoły, które zamieszcza na stronie internetowej naszej placówki. Obecnie wspólnie z koleżanką prowadzi autorski projekt “Poznaj pasje naszych nauczycieli” – polegający na zebraniu informacji od nauczycieli na temat ich pasji i zainteresowań, które zamierzają przedstawić w formie broszury całej społeczności szkolnej. W 2015 roku Weronika została powołana na radną Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu. Brała udział w przygotowaniu Choinki Miejskiej, konkursu “Odlodowa fotka”, współorganizowała młodzieżowe fora. Jako wolontariusz działa również w Łowickim Ośrodku Kultury, m.in. pomagała w organizacji “Ł Festiwal”, Łoooparty, koncertu Quebonafide. Brała udział w projekcie “W małym kinie” realizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”.

Weronika Klimczak pasjonuje się fotografią, prowadzi blog jej poświęcony, a swoje zainteresowanie wykorzystuje w pracy na rzecz szkoły oraz środowiska pozaszkolnego. Przygotowuje, opracowuje i przedstawia relacje fotograficzne z uroczystości szkolnych (akademie okolicznościowe, apele, PaTosfera). Dwukrotnie brała udział w powiatowym konkursie “Przyłapani na czytaniu” zdobywając w roku 2016 wyróżnienie, a w roku 2017 I miejsce. Nagrodzona była również w konkursie “Muzealne Spotkania z Fotografią 2016”. Przy współpracy z Łowickim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Miasta w Łowiczu wykonywała fotorelacje z Dni Łowicza. Podobne działania prowadziła rok wcześniej w Skierniewicach podczas imprezy HappyFestiwal. W 2015 roku Weronika została powołana na radną Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu. W ramach pełnionej funkcji uczestniczyła w zbiórce na rzecz małych pacjentów łowickiego szpitala, akcji rozdawania kwiatów z okazji Dnia Kobiet, tworzeniu forów młodzieżowych. Na rzecz projektu “W małym kinie” przeprowadziła sondaż wśród mieszkańców Łowicza w celu zanalizowania ich potrzeb związanych z działalnością kina Feniks i Łowickiego Ośrodka Kultury. Jako wolontariusz pomagała w organizacji “Ł Festiwalu”, Łoooparty, koncertu Quebonafide.. Od momentu rozpoczęcia nauki w naszej szkole jest wolontariuszem na rzecz szkolnej biblioteki, współorganizując spotkania autorskie, “Głośne czytanie”, “Randka w ciemno z książką” i inne akcje promujące książkę i czytelnictwo. Obecnie wspólnie z koleżanką prowadzi autorski projekt “Poznaj pasje naszych nauczycieli” – polegający na zebraniu informacji od nauczycieli na temat ich pasji i zainteresowań, które zamierzają one przedstawić w formie broszury całej społeczności szkolnej.