Obchody Uroczystości ku czci św. Victorii

11 listopada to kolejna rocznica odzyskania niepodległości, w tym roku 99. W Łowiczu ten dzień jest szczególny nie tylko z tego powodu, także w tym dniu obchodzimy Uroczystość ku czci św. Wiktorii, Rzymianki, męczennicy za wiarę, której relikwie do Łowicza w 1625 r. sprowadził Prymas Polski Henryk Firlej. Obie te uroczystości są świętowane zawsze razem. I także w tym dniu poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w procesji z relikwiami świętej z kościoła Świętego Ducha do Bazyliki Katedralnej. Po drodze pochód zatrzymał się na Starym Rynku, gdzie uroczyście wciągnięto na maszt flagę Polski, odśpiewaliśmy nasz hymn “Mazurka Dąbrowskiego”. Pan Starosta, Pan Burmistrz i Biskup Ordynariusz odmówili okolicznościowe modlitwy za Ojczyznę, Miasto i Diecezję. A po błogosławieństwie relikwiarzem udaliśmy się do Katedry na Mszę świętą sprawowaną przez abp Mariana Gołębiewskiego, metropolitę wrocławskiego seniora. Poniżej kilka fotografii z tych wydarzeń.