Diecezjalny finał OTK i… sukces

27 lutego w łowickim seminarium odbył się finał diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród 17 młodych ludzi sprawdzających swoją wiedzę o św. Jacku było dwóch uczniów nasze szkoły, Artur Ciąpała z klasy 1 LO-B i Dominik Kobierzycki z klasy 2 LO-B.

Kilka dni czekania na wyniki i wielki sukces Artura, który dzięki zajęciu 3 miejsca awansował do etapu ogólnopolskiego. W dniach 28-30 marca w Opolu wraz z innymi finalistami będzie zmagał się z pytaniami o świętym Jacku – wzorze ewangelizacji, jedynym Polaku znajdującym się na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra na Watykanie, który niestrudzenie na wszystkie sposoby głosił Ewangelię.

Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji, a innych zachęcamy do podjęcia trudów kolejnych olimpiad i konkursów.