Finalista etapu ogólnopolskiego

W dniach 28-30 marca 2019 r. uczeń klasy 1 LO-B Artur Ciąpała uczestniczył jako jeden z trojga przedstawicieli Diecezji Łowickiej w finale ogólnopolskim XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanym przez Diecezję Opolską.

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była osoba św. Jacka Odrowąża, pochodzącego z Kamienia Śląskiego, jedynego świętego Polaka przedstawionego na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra na Watykanie. Głosił Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby.

Przez trzy dni Artur nie tylko zmagał się z pytaniami dotyczącymi św. Jacka ale i poznawał miejsca związane z historią życia świętego z zakonu dominikańskiego, uczestniczył w spotkaniach m.in. ze znanym dziennikarzem, prowadzącym programy telewizyjne Szymonem Hołownią oraz kabaretem Nowaki.

Gratulujemy Arturowi tytułu Finalisty OTK i czekamy relacji z wakacyjnego wyjazdu jako jednej z nagród za podjęty trud przyswajania wiadomości, a innych zachęcamy do udziału w kolejnej XXX edycji Olimpiady Teologii Katolickiej organizowanej tym razem przez diecezję przemyską.