Spotkanie z podróżnikiem – panem Hubertem Budkowskim

29 października 2019 r. odwiedził naszą szkołę pan Hubert Budkowski, który opowiedział nam o swoich podróżach dookoła świata. Najpierw zabrał nas na Półwysep Indochiński, gdzie dowiedzieliśmy się o życiu codziennym ludności. Potem oczywiście Japonia, wulkaniczne wyspy Samoa na Pacyfiku aż do bajkowej Nowej Zelandii, której krajobrazy stanowią scenerię niejednego filmu. Kolejnym etapem podróży była Ameryka Południowa, w której nie zabrakło ciekawych informacji na temat życia mieszkańców w stolicy Boliwii – La Paz na wysokości 3 640 m n.p.m. Następnym andyjskim krajem było Peru z przykładem najlepiej zachowanego miasta Inków – Machu Picchu.

Ponadto obejrzeliśmy filmy, zdjęcia, oryginalne eksponaty, mogliśmy przymierzyć stroje arabskie, meksykańskie, azjatyckie oraz powąchać najdroższej kawy świata. Usłyszeliśmy wiele interesujących przygód, które spotkały naszego gościa w egzotycznych zakątkach świata (Iran, Kuba, Sri Lanka, Kambodża, Laos, Izrael).

Pan Hubert Budkowski z pewnością przybliżył nam walory przyrodnicze i kulturowe innych państw i zachęcił do podróżowania, za co serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych inspirujących wypraw. To była naprawdę wyjątkowa lekcja geografii. Organizatorem spotkania dla młodzieży była pani Agnieszka Stępniewska.