Szkolny Konkurs Ekologiczny

6 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ekologiczny. Był on związany z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości związanej z koniecznością ochrony przyrody oraz podniesienie poziomu wiedzy o zagrożeniach związanych z niewłaściwym gospodarowaniem zasobami przyrody.

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z klas od pierwszej do trzeciej. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań dotyczących różnych zagadnień z ekologii. Najlepsze wyniki osiągnęli:
– Zuzanna Bolimowska z kl. 2 LO-A – I miejsce
– Klaudia Kolos z kl. 1 T-B – II miejsce
– Karolina Adamska z kl. 2 LO-A i Eliza Zagajewska z kl. 3 LO-Bp – III miejsce

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody za osiągnięcia w konkursie uczniowie otrzymają na zakończenie roku szkolnego. Opiekunem konkursu była nauczycielka biologii – Anna Tyszkowska-Kurek.