Prelekcja „Stanisław Rotstad (1895-1994). Lekarz, żołnierz, humanista”

W poniedziałek 26 marca 2018 r., w ramach obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości gościliśmy w naszej szkole dr Katarzynę Piotrkiewicz. Młodzież z klas 1 LO-B, 1 T-D, 2 T-A oraz inni zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy o naszej Ojczyźnie uczestniczyła w prelekcji „Stanisław Rotstad (1895-1994). Lekarz, żołnierz, humanista” poświęconej łowickiemu Judymowi, którego wizerunek został umieszczony na okolicznościowym logo obchodów rocznicy w naszym mieście.

W ciekawym wykładzie dowiedzieliśmy się m.in. o historii pewnego zdjęcia z 11 listopada 1918 r., z przed pałacu namiestnikowskiego w Warszawie gdzie nasz bohater pełnił wartę honorową w dniu odzyskania niepodległości, a także wielu innych ciekawostek z życia tego niesamowitego człowieka. Dla niektórych była to dobra okazja przed zbliżającym się etapem szkolnym konkursu powiatowego „ZIEMIA ŁOWICKA – NASZA MAŁA OJCZYZNA ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ 1918-2018” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego, który odbędzie się 6 kwietnia.