Przedstawienie „Happy Easter” dla dzieci z przedszkola „Pod Tęczą”

Kilkuosobowa grupa młodzieży z klasy 2 LO-A i 2 T-C z naszej szkoły odwiedziła 28 marca dzieci z Przedszkola nr 2 „Pod Tęczą” z programem słowno-muzycznym w wersji anglojęzycznej. Uczniowie pod opieką p. Katarzyny Sieczkowskiej oraz p. Edyty Anioł-Plichty – nauczycielek języka angielskiego, przygotowali przedstawienie o tematyce nawiązującej do zbliżających się świąt wielkanocnych.

Przedszkolaki z grup „Sarenki”oraz „Poziomki” miały okazję nauczyć się angielskich słówek, rymowanek oraz piosenek a następnie aktywnie włączyli się w zajęcia grupowe. Maluchy ochoczo uczestniczyły w polowaniu na jajka, tzw. „Easter Egg Hunt”, kolorowały wiosenne kwiaty oraz przyswajały nowe wyrazy: Easter egg, Easter basket, Easter bunny. Nauka z zabawą w tle przyniosła zarówno występującym jak i dzieciom dużo radości. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem włączyły się do wspólnych zabaw tanecznych. Wielkanocny zajączek Tobby (Maciej Dąbrowski) zaprezentował taniec w stylu break dance, czym zjednał sobie sympatię młodej widowni i wzbudził gromkie brawa. Maluchy zaprezentowały również swoje talenty wokalne. Nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się piosenki o wiośnie brawurowo wykonanej przez małą Izę. Nie zabrakło chętnych do wspólnych zdjęć. Dzieci pozowały z aktorami przebrane za tęczę i wiosenne kwiaty.

W przedstawieniu udział wzięli: Natalia Boczek, Cezary Czarnecki, Julita Czubak, Olga Krawczyk, Katarzyna Mitek, Kinga Odolczyk, Dominika Wróbel, Paulina Wysocka (wszyscy z klasy 2 LO-A) oraz Maciej Dąbrowski z kl 2 T-C. Za zdjęcia i scenografię odpowiedzialni byli: Alicja Kocak, Karina Haczykowska, Magda Orlikowska, Paulina Wysocka, Karolina Łuszczyńska oraz Wiktor Feder (wszyscy z klasy 2 LO-A).