Światowy Dzień Sportu w Ekonomiku

W środę, 6 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Sportu”. Z tej okazji uczniowie rozegrali międzyklasowy turniej w piłkę siatkową i tenisa stołowego. W siatkówkę klasy wystawiły drużyny mieszane, składające się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Mecze rozgrywano systemem pucharowym – do dwóch wygranych setów.

W bardzo zaciętej rywalizacji miejsca na podium wywalczyli: trzecie miejsce – klasa 1 LO-B, miejsce drugie – klasa 3 TA-g, a zwycięzcami została klasa 4 T-D. W tenisie stołowym zwyciężył Szymon Sibielak z kl. 2 LO-B, drugie miejsce zajął Sebastian Polit z kl. 4 T-B, a trzecie miejsce Krystian Olaczek z kl. 4 T-A.

Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, który był także fundatorem nagród dla zwycięzców.