Wycieczka integracyjna klasy 1 LO-A

25 maja br. klasa 1 LO-A wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Stępniewską, udała się na wyjazd integracyjny do Warszawy. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie zabytkowej Starówki warszawskiej i Placu Zamkowego.

Następnie młodzież odwiedziła Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich, gdzie uczestniczyła w lekcji edukacyjnej na temat: „Zwierzęta różnych stref klimatycznych”, której celem było poznanie ssaków stref klimatycznych: okołorównikowej, umiarkowanej i okołobiegunowej. Największe wrażenie na uczniach zrobiły ekspozycje zwierząt z brazylijskiego buszu i afrykańskiej sawanny. Posłuchali ciekawostek o słoniu, lwie, bizonie, nosorożcu, azjatyckim tygrysie, australijskim krokodylu i niedźwiedziu polarnym. Uczniowie przekonali się, że wygląd zwierzęcia zależy od środowiska, w którym żyje oraz uzyskali odpowiedź na pytanie, w jaki sposób warunki klimatyczne wpływają na zwierzęta żyjące na danym terenie. Ponadto dowiedzieli się o tym, jak człowiek stara się ratować ginące gatunki i jaka jest rola parków narodowych oraz ogrodów zoologicznych w tego typu działaniach. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali karty pracy do samodzielnego rozwiązania w domu. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Łazienek Królewskich i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Zgodnie z tradycją szkoły młodzież na warszawskich Powązkach zapaliła znicz na grobie patrona – Władysława Grabskiego.

Czas pobytu w stolicy Polski upłynął niezwykle szybko, gdyż program był bardzo napięty i intensywny. Oprócz przeżyć o charakterze kulturalnym i edukacyjnym, nie zabrakło chwil na wspólną integrację i rozrywkę w kinie. Pierwsza wycieczka klasy 1 LO-A była udana i dostarczyła młodzieży interesujących wiadomości, a także niesamowitych atrakcji.