Dni Otwarte Sonoco Poland

24 maja 2018 r. uczniowie z klasy 2 T-C i 2 T-D kształcący się na kierunku technik spedytor uczestniczyli w programie edukacyjnym firmy Sonoco Poland.

W zakładach w Strykowie, które należą do amerykańskiego koncernu branży opakowań uczniowie poznali najnowsze trendy technologiczne dostępne na polskim rynku oraz obserwowali innowacyjne rozwiązania w zakresie usług pakowania, które są świadczone m.in. dla takich światowych marek jak: Procter&Gamble, Lego, Coty czy Henkel. Po hali SSC 12 młodzież została oprowadzona przez doświadczonych kierowników produkcji i inżynierów, którzy interesująco opowiadali m.in. o zakresie świadczonych usług, wydajności wykorzystywanych maszyn czy łańcuchach dostaw.

Podczas warsztatów, które odbyły się w sali konferencyjnej uczniowie podzieleni na małe grupy tworzyli CV wirtualnego pracownika, dobierali strój na rozmowę kwalifikacyjną. W trakcie zadania młodzież korzystała z porad specjalistów z działu HR.

Uczniowie opuścili zakłady w Strykowie z bagażem praktycznych porad rekrutacyjnych i drobnymi reklamowymi upominkami.