„Jak zadbać o piękny wygląd?” – warsztaty kosmetyczne

4 grudnia był dniem szczególnym dla dziewcząt w naszej szkole, ponieważ odwiedziły nas trzy sympatyczne panie uczące w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu na kierunku technik usług kosmetycznych.

Pani Marzena Podolska opowiadała o pielęgnacji skóry twarzy oraz o czynnikach wpływających na jej wygląd. Podpowiadała także, jak dobierać kosmetyki w zależności od rodzaju cery i jak prawidłowo ten rodzaj rozpoznać.

Pani Jolanta Rybus pokazała, jak wykonać makijaż dzienny i wieczorowy. Opowiedziała też o zasadach nakładania poszczególnych kosmetyków na twarz i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania.

Pani Karolina Przyżycka wykonywała dziewczętom zabieg pielęgnacyjny na dłonie z użyciem parafiny. Jednocześnie podpowiadała, jak dbać o dłonie, aby zawsze były piękne. Chętnych na ten zabieg było bardzo dużo.

Była też okazja, aby podejść i indywidualnie porozmawiać z każdą panią oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy o kosmetykach, a także jak dbać o skórę. Niektórzy pytali również o szkołę, w której goście nasi pracują. Zainteresowanie wzbudziła oferta atrakcyjnych zawodów (m.in. technik usług kosmetycznych, florysta, fryzjer, krawiec, pomolog, opiekun medyczny) oraz informacja, że szkoła kształci bezpłatnie.

Panie kosmetyczki przekazały nam dużo przydatnej wiedzy.
Sylwester i bale karnawałowe już nam niestraszne :).