Projekt edukacyjny „Bakcyl” — kolejne działania

Za nami kolejne działania realizowane w ramach projektu „Bakcyl”. Tym razem uczniowie, oprócz udziału w lekcjach oferowanych przez Warszawski Instytut Bankowości, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu online z ekspertem rynku kapitałowego.

Uczniowie klas 1 T-A oraz 1 T-C uczestniczyli w lekcjach pt. „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, dzięki którym potrafią oszacować wysokość kosztów życia, stworzyć budżet domowy z uwzględnieniem oszczędności, rozróżnić cechy najbardziej popularnych kredytów i pożyczek oraz identyfikować instytucje działające na rynku finansowym w zakresie finansów osobistych.

Ponadto klasa 1 T-A uczestniczyła online w warsztatach „ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów”, które poprowadził p. Kamil Mikołajczyk – Dyrektor Zarządzający Franklin Templeton. Na spotkaniu uczniowie poznali zasady funkcjonowania giełdy i lokowania środków finansowych w różne fundusze inwestycyjne.

Lekcje nauczyły młodzież przedsiębiorczego zarządzania własnymi finansami.