Dzień Otwarty

W czwartek, 20 kwietnia, społeczność Ekonomika otworzyła drzwi swojej szkoły dla ósmoklasistów i ich rodziców. Tłumnie przybyłych gości, zainteresowanych ofertą edukacyjną szkoły, przywitała pani dyrektor Małgorzata Zielińska, która krótko przedstawiła blisko 120-letnią tradycję i historię naszej placówki, a także proponowane na przyszły rok szkolny profile kształcenia. Odwiedzający byli oprowadzani przez uczniów i nauczycieli po szkole. Mogli obejrzeć nowoczesne pracownie, w których przygotowano dla nich liczne atrakcje. W sali matematycznej brali udział w konkursie logicznego myślenia, polegającego na układaniu puzzli. Najlepsi otrzymywali nagrody. W pracowniach języków obcych rozwiązywali quizy i krzyżówki, w pracowni języka polskiego brali udział w konkursach związanych z lekturami, w tym z „Zemstą” Aleksandra Fredry. W pracowni biologicznej oglądali ciekawe prezentacje, a także byli zapoznawani z ciekawymi pomocami naukowymi, w tym modelami anatomicznymi. Podobnie było w pozostałych pracowniach przedmiotów ogólnokształcących – fizycznej, chemicznej oraz informatycznej. Nauczyciele przedmiotów zawodowych również zachęcali do odwiedzania swoich bogato wyposażonych pracowni, w których prezentowali pomoce i dokumenty związane z poszczególnymi zawodami, tj. technik spedytor, technik handlowiec, technik ekonomista i technik rachunkowości. Szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia w przyszłym roku szkolnym wyświetlane były w formie prezentacji na ekranach multimedialnych, które oglądać można było siedząc na wygodnych kanapach. Ciekawość gości wzbudzały prace budowlane prowadzone tuż przy szkole i wizualizacja powstającej w tym miejscu najnowocześniejszej w rejonie sali gimnastycznej z siłownią i ścianką wspinaczkową. To, co podobało się zarówno uczniom, jak i rodzicom, to możliwość oglądania szkoły w małych grupkach z przewodnikiem i indywidualnych rozmów z obecnymi uczniami i nauczycielami. Wielką atrakcją było też szkolne arboretum, które ze względu na piękną pogodę i wiosenną, budzącą się do życia roślinność, wyglądało bajkowo.

Zakochaj się w Ekonomie! Do zobaczenia we wrześniu 