Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

28 listopada 2023 roku o godzinie 13:00 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. Uczniowie przygotowywali się do niej w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. W zmaganiach uczestniczyło 10 uczniów z klas 4 T-A, 5 T-Ap i 2 T-B. Uczniowie rozwiązywali test wyboru obejmujący 20 pytań z zakresu zasad funkcjonowania instytucji ZUS oraz świadczeń wypłacanych za jej pośrednictwem.

Prace trzech uczennic: Agaty Koszewskiej, Julii Kędziory i Kingi Kaceli, które uzyskały najwyższą liczbę punktów, zgodnie z regulaminem Olimpiady zostały przesłane do Komitetu Wojewódzkiego. Lista zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu zostanie ogłoszona na stronie www.zus.pl/edukacja do 5 stycznia 2024 roku.