Etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady ZUS

We wtorek, 6 marca 2024 r., reprezentantki naszej szkoły – Agata Koszewska i Julia Kędziora z kl. 5 T-Ap oraz Kinga Kacela z kl. 4 T-A uczestniczyły w wojewódzkim etapie olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez ZUS. Wydarzenie miało miejsce w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi.

Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to jedno z najważniejszych wydarzeń dla młodych ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu ubezpieczeń i zdobyć cenne nagrody, wśród których największe znaczenie mają preferencyjne warunki przyjęcia na wybrane uczelnie.

Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych jest zwieńczeniem udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” organizowanym w szkołach ponadpodstawowych. W ramach lekcji uczniowie usystematyzowali wiedzę na temat istoty ubezpieczeń i świadczeń, jakie przysługują osobom ubezpieczonym, dowiedzieli się, jak założyć własną firmę i jak komunikować się z ZUS przy pomocy Platformy Ubezpieczeń Społecznych.

Uczennice naszej szkoły, przygotowując się do olimpiady, poszerzyły swoją wiedzę i umiejętności z zakresu zasad rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz rozwinęły swoje zawodowe zainteresowania.

Gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników!