Wojewódzki konkurs muzyczny “Piosenki stanu wojennego”

6 i 16 grudnia 2017 r. w Łodzi odbył się konkurs “Piosenki stanu wojennego”. Organizator, NSZZ “Solidarność” Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej, zaprosił do rywalizacji uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego. Zadaniem solistów lub zespołów wokalno-instrumentalnych było wykonanie utworów powstałych w okresie stanu wojennego i treścią związanych z jego wydarzeniami, lub aranżacje muzyczne poezji dotyczącej tego okresu historycznego. W konkursie w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych brali udział soliści i zespoły m. in. z Łodzi, Wielunia, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Łęczycy i Łowicza. Do konkursu zgłosili się uczniowie naszego liceum: Agata Wolff, Izabela Bochniak i Bartosz Pudłowski. Tym razem nasze trio zdobyło wyróżnienie.

W konkursie “Piosenki stanu wojennego” braliśmy udział po raz trzeci i kolejny raz odnieśliśmy w nim sukces.

Serdecznie gratulujemy wokalistkom i akompaniatorowi!